درباره حسینیه

درباره حسینیه امام سجاد (ع)

حسینیه امام سجاد(ع) توسط شخصیت فاضل و باتقوا، خادم الحسین(ع)، محب اهل البیت (ع )، دوراندیش و از سلاله حضرت زهرا(ع)، مرحوم مغفور حاج سید محمد پرهیزکار خلیل آبادی، فرزند مرحوم سید تقی، در نجف اشرف و در جوار بارگاه ملکوتی مولا امیرالمومنین، علی بن ابی طالب (ع) تاسیس گردید.
خادم الحسین(علیه السلام)، مرحوم مغفور، حاج سید محمد پرهیزکار،متولد1312هجری شمسی می‌باشد . مرحوم مغفور، حاج سید محمد پرهیزکار، در عنفوان جوانی و در سن 35 سالگی، در سال 1347هجری شمشی، با عشق فراوان و ارادت خویش نسبت به اهل بیت و همچنین با بندگی خداوند متعال، به همراه خلوص نیت، منزل شخصی خود را که از راه خبازی(نانوایی) در نجف اشرف خریداری کرده بود را با توکل به خداوند متعال و همچنین تحمل سختی‌های بسیار در این راه، با هزینه ی شخصی خود و کمک خیرخواهانه‌ی مومنان، حسینیه امام سجاد(ع) را پایه گذاری و تاسیس نمود.
شرایط استفاده از حسینیه امام سجاد(ع) با توجه به صلاح دید و تولیت این بنای خیر، جهت استقبال و اسکان زائرین عزیز از ایران و دیگر کشور‌های اسلامی می‌باشد. همچنین برپایی مجالس عزای ائمه اطهار با صلاح دید تولیت در نظر گرفته شده است.

درباره حسینیه امام سجاد

موسس حسینیه امام سجاد(ع) ،حاج سید محمد پرهیزکار، در زمان تاسیس حسینیه، با آینده نگری و صلاح دید خویش، جهت بقا و استفاده مفید از این بنا خیر،اقدام به تنظیم وقف نامه ای بسیار شیوا و قانون مدار نموده اند. این آینده نگری سبب شد که مراجع عالی و گران قدر، آیه الله سید محسن حکیم و فرزند شهیدشان آیه الله سید محمد رضا حکیم و همچنین بزرگان آن زمان در نجف اشرف، تایید و امضاء این بزرگان را دارا می باشد.
تولیت زمان، حاج سید حسین پرهیزکار، با همت و تلاش خویش، همچنین پیگیری‌های فراوان و همکاری اداره اوقاف نجف اشرف، بنای قدیمی حسینیه کاملا تخریب نموده و با نوسازی کامل به صورت فعلی پدید آمده است. حسینیه سجاد(ع) با زیربنای 1200 متر، با امکانات ویژه جهت خدمت به زائرین و در راستای خدمات بهتر و با صلاح دید و آینده نگری حاج سید حسین پرهیزکار به بهره برداری رسیده است.