سه مرز برای عبور زائران در اربعین مشخص شد.

سه مرز برای عبور زائران در اربعین مشخص شد.

وحیدی وزیر کشور گفت: شلمچه، چزابه و مهران مرز‌هایی است که برای اربعین به طور معمول استفاده می‌شود. وزیر کشور گفت: سه مرز تاکنون برای مراسم اربعین استفاده می‌شد که امسال قرار است با پیش بینی تمهیدات امنیتی و توافق طرفین ایرانی و عراقی، مرز خسروی هم برای زائران قابل تردد باشد.

«احمد وحیدی» درباره مرز‌هایی که در ایام اربعین امسال استفاده می‌شود، گفت: شلمچه، چزابه و مهران مرز‌هایی است که برای اربعین به طور معمول استفاده می‌شود.

وی اضافه کرد: امسال مرز خسروی هم برابر تعهدات طرفین ایرانی و عراقی بازگشایی می‌شود و هموطنان می‌توانند از این مرز برای عبور استفاده کنند.

وحیدی اظهار داشت: مرز سومار برای انتقال وسایل مواکب آماده می‌شود و پیش بینی شده از مرز‌های شمال غرب مانند باشماق و تمرچین هم بتوانیم استفاده کنیم که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وزیر کشور به این سوال که آیا زائران غیرایرانی هم می‌توانند از مرز‌های تمرچین و باشماق استفاده کنند، پاسخ منفی داد و گفت: اتباع دیگر کشور‌ها مجاز به تردد از مرز جنوب یعنی شلمچه هستند و مرز‌های غربی فقط برای ایرانیان قابل استفاده است.

وی افزود: مردم ما در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی که حرکت از این مسیر برای آنان راحت‌تر است قرار شد در صورت توافق نهایی از مرز تمرچین برای حضور در مراسم اربعین امسال تردد کنند.

رئیس شورای امنیت کشور وضعیت مرز‌های کشور را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: مرز‌ها در امنیت کامل به سر می‌برند و هیچ مشکلی در مرز‌ها نداریم.

منبع:خبربان