سفر با قطار برای استفاده زائران اربعین حسینی آماده شده است

سفر با قطار برای استفاده زائران اربعین حسینی آماده شده است

استاندار خوزستان با اشاره به سرعت گرفتن آماده‌سازی مسیر زائران و مواکب و آمادگی‌های لازم، گفت: سفر با قطار نیز برای استفاده زائرین آماده شده و زائرین از نقاط مختلف کشور می‌توانند به وسیله قطار به خرمشهر آمده و از آنجا با ریل باس به پایانه بروند. – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، صادق خلیلیان امروز در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های مرز شلمچه، پایانه مرزی و دیدار با موکب‌داران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کار آماده سازی مواکب، پارکینگ و مسیر زوار سرعت خوبی گرفته است و با شروع حرکت زائران به سمت مرز آمادگی لازم برای پذیرایی از آن‌ها وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بر دروازه‌های خروجی نیز نظارت و آمادگی‌لازم وجود دارد، همچنین زوار خارجی و ایرانی از مسیرهای جداگانه عبور می‌کنند افزود: زائران باید در سامانه سماح ثبت نام‌ کنند تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری برای پذیرایی از آن‌ها داشته باشیم، همچنین این ثبت نام حکم گذرنامه و بیمه آن‌ها را نیز‌ خواهد داشت.

وی ادامه داد: مسیرهای قطار نیز آماده شد و زائرین از مناطق مختلف کشور می‌توانند به خرمشهر بیایند. در ایستگاه خرمشهر نیز ریل باس‌هایی وجود دارد که می‌توانند تا پایانه مرزی بروند، سپس از پایانه تا بصره نیز حرکت کرده و از بصره با قطار رهسپار نجف شوند.

خلیلیان گفت: توصیه ما این است زائرین حتماً گذرنامه های خود را تمدید کنند چرا که وقتی وارد مرز شوند جمعیت متراکم و امکان تمدید محدود است و وقت آن‌ها تلف خواهد شد.خدمات‌رسانی اوقاف به زائران اربعین در تمامی مسیرها/ موکب‌داران برای گرمای هوا برنامه‌ریزی کنندموکب‌داران باید سیره امام حسین(ع) را برای زائران اربعین تبیین ‌کنندقاضی‌عسکر: زائران اربعین باید از دشمنان اعلام برائت کنند وی گفت: یکی از وعده‌های ریاست جمهوری در سفر به خوزستان آب آشامیدنی بود و یکی از آن‌ها طرح غدیر است که 52 درصد جمعیت شهری و روستایی استان را پوشش می‌دهد و عمده کارهای آن ظرف 8 ماه گذشته انجام و تجهیزاتی برای نصب نیاز است که به محض رسیدن آن‌ها این تاسیسات قابل بهره‌برداری است.

منبع:خبربان