تصاویر متفاوت‌ترین موکب ایرانی،راه‌اندازی کارخانه یخ برای زائران

تصاویر متفاوت‌ترین موکب ایرانی،راه‌اندازی کارخانه یخ برای زائران

به گزارش همشهری آنلاین، با توجه به اینکه امسال اربعین در فصل گرماست و مسئولان نیز درمورد گرمازدگی هشدار داده‌اند، برخی از خیران برای تأمین آب سرد و یخ در مسیر زائران اربعین آستین بالا زدند.

آماده‌سازی برای راه‌اندازی کارخانه یخ در عمود ۲۰۲ مسیر نجف – کربلا را در ویدئو  زیر ببینید:

بر همین اساس، یکی از خیران برای زائران اربعین اقدام به راه‌اندازی کارخانه تولید یخ کرده است تا نیاز زائران اربعین در مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا در اوایل این مسیر را تأمین کند؛ به طوری که امسال یک کارخانه تولید یخ در عمود ۲۰۲ مستقر خواهد شد که در این کارخانه روزانه یک هزار قالب یخ ۲۵ کیلویی تولید و در اختیار زائران و موکب‌های اربعینی قرار می‌گیرد. پیش از این، دستگاه تولید یخ با ظرفیت تولید روزانه ۲۵۰ قالب یخ هشت کیلویی برای خدمت به زائران امام حسین علیه‌السلام در ایام اربعین توسط این خیر به موکب‌های اربعینی اهدا شده بود.

همچنین دستگاه تصفیه آب و بسته‌بندی آب نیز امسال در این بخش مستقر خواهد شد تا نیاز زائران و موکب‌های اطراف در عمود ۲۰۲ تأمین شود. تجهیزات و دستگاه‌های این کارخانه با چهار تریلی به عراق منتقل خواهد شد و بستر لازم برای راه‌اندازی این کارخانه مهیا شده است و خادمان ایرانی در کنار عراقی‌ها به عنوان میزبان حماسه اربعین، در حال آماده‌سازی برای حضور میلیونی زائران هستند.

امسال بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ موکب اربعینی در ایران و عراق فعالیت می‌کنند و به زائران خدمات ارائه خواهند داد. البته بر اساس پیش‌بینی کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین، موکب‌های ایرانی در بسیاری از نقاط با موکب‌های عراقی همراه خواهند شد و به صورت مشترک به ارائه خدمات خواهند پرداخت.